středa 3. července 2013

Výukové obrázkové kartičky

Nedělám pořád jenom tučňáky a štíhlé dámy, případně zadumané obličeje. Občas udělám i něco užitečného. Jako třeba výukové kartičky. Tyto budou sloužit malému chlapci, který je postižený autismem. Aby mohl v životě lépe fungovat, potřebuje obrázkové kartičky. Například takové, kde jsou obrázky denních činností jako je čištění zubů, koupání, hraní, jídlo... Když mu jeho mamka vytvoří nástěnku činností, den po dni jasně daných, včetně času, tak se bude hošík moci lépe připravit na to, co přijde a bude víc v pohodě. Autisté nesnáší změny a potřebují se na všechno psychicky předem připravit. Potřebují prostě víc času než my, relativně zdraví lidé.

A proto ty kartičky. Zatím je to jídlo, ovoce, zelenina, denní činnosti a povinnosti. Následovat budou sociální situace (dobrá x špatná reakce), rozkreslené pohádky a písničky.

Kartičky je možné použít při hraní s jakýmkoliv dítětem, takže se budou hodit komukoliv, kdo chce se svou ratolestí probírat život v obrázcích.

K prodeji jsou u mě, za symbolickou cenu 100 Kč za sadu (zatím to je - sada jídlo a sada povinnosti & denní režim) + doporučené poštovné a balné 50 Kč. Kartičky dorazí poštou na arších o velikosti A4, je třeba je rozstříhat, případně předtím zalaminovat nebo podlepit čtvrtkou, tisknu je na obyč papír, aby to nebylo drahý.

Kompletní nabídku kartiček najdete tu.
Kontaktujte mě emailem.


4 komentáře:

 1. Tohle je hodně užitečná věc - je hezké, že děláš takovýmhle způsobem něco pro druhé, kteří to mají v životě těžší. Like!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když je práce zábavou, nic není problém :). Díky Chloe!

   Vymazat
 2. Souhlasím s Chloe, je hezké, že děláš takovouhle práci pro druhé :)

  OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!