úterý 25. června 2013

Rhodos město

Nasedli jsme do meziměstského busu někdy lehce po desáté a vyjeli jsme si na výlet do hlavního města Rhodosu s překvapivým názvem Rhodos.
Město je to stařičké, ale z dávné doby helénské z něj skoro nic nezbylo, co nespadlo samo vypálili Turci ve středověku a město v podstatě znovu vystavěli po svém.
Nedalo nám moc práce se v klikatých úzkých uličkách starého města tak trochu ztratit z dosahu turistů a stánků se suvenýry. Společnost nám dělaly vypelichané kočky, líně se povalující ve stínu a odpadky. Sem tam díra s nějakými románskými vykopávkami. Kam kopnete, je nějaký archeologický poklad.
Na rozdíl od naší vesničky, kde přebýváme, ve Rhodosu krásně foukalo a tak se dalo celkem v pohodě procházet a vychutnávat si ducha středověku.
Ani přístav není marný. Voda je nádherně tyrkysová a pohupujíci se jachty budí dojem, že vlastně žádná ekonomická krize neexistuje.
Jinak turistů jsou všude v centru mraky. A taky mraky kaváren a fast foodů a obchodů s koženýma taškama, které nebyly vůbec marné, jen se mi zdály poněkud drahé. Nakonec to jako suvenýr vyhrál prstýnek z polodrahokamu. Ale nevím, který to je. Poznám akorát achát a ametyst. Nevíte někdo?
 6 komentářů:

 1. Krásné fotky! Úplná prázdninová pohoda, tady zase prší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já slyšela, že je to u nás s počasím zase na pytel. Tak snad vám fotky trochu zvednou náladu :).

   Vymazat
  2. Tenhle tejden má už být zase teplo. Tak doufáme, máme dovču:)

   Vymazat
  3. Jo, na počasí u nás už jsem koukala v předpovědích, vypadá to váźně slibně :)

   Vymazat
 2. Jo, nádhera .. ta kočička, modré zdi ... úplně mě teď ofouknul tamní svěží vítr. Užívjte si to a sebe taky:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Užíváme, až je z toho manžel celý spálený :D. Ale to je normálka. Jinak je to fakt super.

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!