neděle 30. června 2013

Lindos, Rhodos

Lindos je půvabné místo. Oproti klidnému a línému Pefkosu je tu ale hodně turistů a to hlavně z toho důvodu, že nad Lindosem ční stará akropole se starořeckými rozvalinami.
Pokud chcete zažít infarkt s pěkným výhledem, doporučuji vystoupat na akropoli (třeba v pravé poledne) s milionem dalších turistů a nebohých oslíků, kteří některé z návštěvníků tahají na zádech nahoru. V případě, že to přežijete, dostanete za odměnu úchvatný výhled na městečko pod vámi, na tyrkysovou zátoku a impozantní zbytky starého chrámu.
Akropoli jistě stojí za to navštívit, stejně tak stojí za to projít si klikaté uličky Lindosu, vyskládané kamínky, pokochat se bílými zdmi malých řeckých domů a dát si čerstvě vymačkannou šťávu z pomeranče.
Mnoho cestovek pořádá na tohle místo půldenní zájezd, já doporučuju jet místním autobusem, zůstat po zbytek dne na pláži v klidné zátoce a na sklonku dne povečeřet v některé z mnoha restaurací.
A nezapomeňte foťák, tohle místo je hodně fotogenické.
Pozdě odpoledne prodlužující se stíny rozehrávají nádherný mix barev a tvarů na vyprahlých kamenech okolo olivových hájů. Mějte oči otevřené, i pustina může překvapit.

Vstup na akropoli je 6 Eur.


Opevnění akropole

Lindos
Žádné komentáře:

Okomentovat