sobota 23. března 2013

Belgie, Antwerpy

Počasí nás trestá stejně tady jako v Čechách. Dneska chumelilo, jako by se nechumelilo. Před rokem jsme tu tahali trička s krátkým rukávem.
Přesto jsem ráda, že jsme sem zase zajeli, neboť Antwerpy jsou sympatický, pohodový místo, kde je nepřeberný množství restaurací všeho druhu, skvělý sobotní trh v centru (seženete tu všechno, od čerstvých bylinek po exotický ovoce, sýry, ryby...), třípatrový naprosto impozantní nádraží (před dvěma lety jsem v něm strávila asi dvě hodiny a jen fotila a pozorovala z ochozu všechny patra najednou, jak tam odjíždí a přijíždí mašiny), Rubensův dům, promenáda podél řeky, středověký baráky a dobrý hutný pivo (tři a končim). Je tu celá ulice obchodů běžných řetězců, ale i ulice á la Pařížská, desítky prodejen s tou nejlepší belgickou čokoládou a taky mnoho klenotnictvích, kde seženete nejslavnější antwerpský artikl - diamanty.
Taky je tu muzeum módy, ale tam jsem nikdy nebyla. Shame on me. A spousta second handů. Normálních second handů.
Česká kreditni karta je v restauracích opět problémem. Je to dost divný.
A v neděli tu nic nenakoupíte, drží se nedělní klid, ale restaurace a některé stánky s hranolkama mají otevřeno.  Na nádraží seženete i v neděli výborné wafle.
Pokud si potřebujte proměnit peníze, a to vřele doporučuju, udělejte to nejpozději v sobotu dopoledne. V neděli mají směnárny zavřeno, našli jsme ovšem jednu u nádraží, která ještě v neděli dopoledne fungovala.

Antwerpské vlakové nádraží s kolejema ve třech patrech.


Měšťanské středověké domy na Grote Markt


Rubensův dům

Žádné komentáře:

Okomentovat