úterý 4. prosince 2012

Necelý týden

Už nám zbývá necelý týden na dokoupení nejnutnějšího. Prakticky už zbývá vlastně jen pořádně se pojistit proti všemu a všem a dokoupit nějaké umělohmotné oblečení, co rychle schne.
Napříč celou Kostarikou samozřejmě prší. Prší tam, kde by pršet mělo, ale prší i tam, kde v prosinci nezkrápne ani čůrek od berušky. Nevadí, už jsme si tím prošli. Navzdory největším záplavám ze posledních padesát let jsme odfrčeli do Thajska a více méně ujeli až z jihu, kde ještě pořád lilo jako z konve. Zbytek země byl, co se počasí týče, v pohodě, ale je fakt, že pohled na zaplavená rýžová políčka, často jediná to obživa místních, byl tristní a ani historická Ayutthaya nebyla po záplávách uplně veselá.
Jenže, to je život a tak to chodí. Je dobré vidět svět bez sterilního turistického obalu nadnárodních resortů.

Už taky víme, že si nepořídíme v Kostarice telefon s místním telefonním číslem, jako jsme to udělali v Thajsku. Telefonní čísla jsou jen pro rezidenty, takže budeme rukojmí nelidských tarifů našich milých operátorů. Proto více než kdy jindy věřím v kostarickou wifi a v to, že veškeré vzkazy a pozdravy budu řešit zadarmo tu na blogu.

Pokud zůstaneme viset v Atlantě, tak nezmrzneme. Je tam kolem 18 °C. Oproti tomu Alajuela hlásí 13 °C. Ale je to skoro 1000 metrů nad mořem. V Mexico Ciudad nám taky nebylo nejtepleji a u moře bylo více než 30 °C. Tyhle rozdíly mě vskutku baví. Člověk se navrství na cestu a pak jen odhazuje svršky jak šlupky od cibule.

Poznámka 5.12. - našla jsem stránky kostarický ČHMÚ :) a ti to zas tak mokře neviděj. 
Docela ráda jim věřim.

Pozdrav z Thajska

2 komentáře:

  1. ahoj, chtěla jsem se tě zeptat, jestli jste se do Kostariky museli nechat nějak speciálně očkovat :) díky! :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Milá Georgie, do Kostariky nejsou žádná povinná očkování, ale z osobní cestovatelské zkušenosti velmi doporučuju očkování proti žloutence. Pokud by ses do Kostariky rozhodla cestovat mimo období deštů, nepotřebuješ ani antimalarika.

      Vymazat